top of page

Pracownia to MY.

Poznaj nas. Daj się poznać.

Dorota Kunicka-Pawlicka

Z wykształcenia jestem mgr architektem wnętrz, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2007 roku prowadzę zajęcia w pracowni, pod moim okiem rozwijało swoje pasje wielu uczniów, którzy z sukcesami ukończyli kierunki artystyczne. Pracuję według autorskiego programu, zwracając szczególną uwagę na dobrą komunikację i pozytywną atmosferę pracy. Poza prowadzeniem zajęć w Akademii Talentów projektuję wnętrza, rysuję, tworzę grafiki, ciągle poszukując inspiracji do działań twórczych. Jestem także wykładowcą  na studiach podyplomowych "Projektowanie Wnętrz i Home Staging" w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.
Prywatnie: pełna energii i cierpliwości mama trójki żywiołowych dzieci.
W życiu kieruję się biblijnym cytatem:

"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia".

Maria Zajączkowska

Z wykształcenia jestem absolwentką Architektury i Urbanistyki na Politechnice Gdańskiej, ukończyłam również studia podyplomowe na Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych na kierunku Projektowanie Wnętrz & Home Staging. Po zdobyciu inżynierskiego doświadczenia w zawodzie, obecnie spełniam się na stanowisku projektanta w znanej marce modowej i wnętrzarskiej, wykonuję również koncepcyjne i wykonawcze projekty aranżacji wnętrz. Malarstwo, rysunek i rękodzieło towarzyszą mi od najmłodszych lat i są moją największą pasją, którą odziedziczyłam po rodzicach, nauczycielach - plastykach. Dzięki nim dzieciństwo spędziłam jako uczestnik zajęć plastycznych, a z wiekiem brałam w nich udział także jako prowadzący. Wierzę, że dzięki rozwijaniu kreatywności, rozwija się także wrażliwość i odwaga w wyrażaniu siebie, dzięki której można przenosić szczyty. W Akademii Talentów chciałabym pomóc młodzieży poznawać różne techniki malarskie i zasady poprawnego komponowania, opanować rysunek sztalugowy, perspektywiczny i portretowy, rozwinąć wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne przy projektach DIY, łącząc naukę z zabawą i przyjazną atmosferą. Oprócz wiedzy merytorycznej i praktycznej, pomogę każdemu uczestnikowi odkrywać swój indywidualny potencjał w dopasowanym do niego tempie i zakresie.

Magda Brzezińska

Studiuję na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na kierunku Grafika. Przed rozpoczęciem studiów przygotowywałam się bardzo intensywnie do egzaminów w Białymstoku, skąd pochodzę. Doskonaliłam swoje umiejętności i poszerzałam wiedzę odnośne wyżej wspomnianej dziedziny. Tworzę nie tylko grafikę (ilustracje, piktogramy, plakaty), ale również pasjonuje mnie rysunek tradycyjny jak i digitalowy. Pragnę w kompetentny sposób przekazać moja wiedzę warsztatową oraz pokazać, że sztuka może przynosić wiele zabawy i radości.
Na zajęciach na pewno będzie milo, twórczo i wesoło! 

Adam Pawlicki

Z wykształcenia jestem inżynierem, absolwentem Politechniki Gdańskiej. Dzięki mojej żonie, artystycznej duszy, sztuka i kreatywne działania stały się moją pasją. Przez wiele lat prowadziłem warsztaty DIY z najmłodszymi.
W pracowni przy Świętojańskiej odpowiedzialny jestem za  organizację i koordynację pracy naszego zespołu. Zajmuję się reklamą, promocją oraz inicjatywami takimi jak wszelkiego rodzaju plenery oraz jednorazowe warsztaty rodzinne.

Uwielbiam  prace rzeźbiarskie i modelarskie. Jestem miłośnikiem historii i militariów.

Ewelina Kucharczyk

Ukończyłam studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na wydziale Grafiki. W Akademii Talentów stawiałam swoje pierwsze kroki - poznawałam malarstwo i rysunek sztalugowy, tworzyłam swoje pierwsze plakaty. Teraz, po latach i przebyciu już pewnego odcinka swojej artystycznej drogi, chciałabym przekazać uczniom Akademii zebrane doświadczenia i podzielić się tym, co odkryłam. Moją misją jest wydobycie kreatywności i pewności siebie. Rozwijanie Waszych pasji i możliwości, a także nakierowywanie na nowe sprawia mi ogromną radość
i satysfakcję. Wszystkie poprowadzone zajęcia są sporą dozą inspiracji również dla mnie. Chętnie pomogę Wam rozwinąć  artystyczne skrzydła.

Inez Łaguna-Ziober

Jestem absolwentką Architektury na Politechnice Gdańskiej, Grafiki na ASP w Gdańsku oraz studiów podyplomowych UX design na Uniwersytecie SWPS. Na co dzień pracuję w agencji marketingowo- reklamowej na stanowisku Grafika. Zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnych, materiałów reklamowych i marketingowych, budowaniem stron internetowych i aplikacji. W czasie wolnym zajmuję się malarstwem olejnym i ilustracją, często sięgam też po inne formy wyrazu jak grafika cyfrowa, rzeźba, rękodzieło. W Akademii Talentów pracuje od 2021 roku, przygotowuję młodzież do egzaminów wstępnych na Architekturę i Architekturę Wnętrz. Na swoich zajęciach staram się kompleksowo rozwijać wyobraźnię przestrzenną i wdrażać podstawy projektowania, tak aby moi podopieczni mogli poradzić sobie z każdym zadaniem, jakie stawia się przed wyobraźnią przyszłego architekta.

Martyna Kaźmierczak

Jestem studentką grafiki na gdańskiej ASP. Zanim rozpoczęłam studia, intensywnie przygotowywałam się do egzaminów w Akademii Talentów.
To tutaj pierwszy raz zetknęłam się z nauką rysunku akademickiego. Ukończyłam również roczny kurs florystyczny, który nie tylko wzbogacił moje poczucie estetyki, ale również rozwinął umiejętności praktyczne.

 

Uwielbiam kolory i siłę ich przekazu oraz to, jak działają na odbiorcę.
W wolnych chwilach lubię tworzyć ilustracje i grafiki przy użyciu różnych mediów. Chętnie eksperymentuję też
z innymi materiałami (m.in. takimi jak glina) w poszukiwaniu form i przełamywaniu własnych barier. Wierzę, że każde kreatywne działanie może nam pomóc poznać samego siebie.

Magda Michalik

Jestem miłośniczką sztuki: zarówno historii, jaka została o niej napisana, wpływów jakie miała na otoczenie, ludzi ją tworzących, a także zagadek, niejasności, trudności, kontrowersyjności i całej masy ironii oraz żartów jej dotyczących.
Prócz tego, z wykształcenia jestem historyczką sztuki, muzealniczką
i gedanistką.
W wolnym czasie zdarza mi się pisać doktorat na Uniwersytecie Gdańskim. Lubię psy, rodzinne podróże i Petera Brueghla oraz feminizm.

 

Zuzanna Leśniak

Studiowałam na gdańskiej ASP, gdzie ukończyłam dwa kierunki studiów magisterskich – Grafika Projektowa i Malarstwo. Na co dzień pracuję w wydawnictwie słowo/obraz terytoria gdzie zajmuję się grafiką wydawniczą i projektowaniem książek. Od 2019 roku współpracuję z wydawnictwem Marpress jako projektantka okładek przy tworzeniu serii wydawniczej Bałtyk. Do Akademii Talentów trafiłam po raz pierwszy w 2012 roku jako uczennica. Od 2017 roku prowadzę tu zajęcia z malarstwa i rysunku, a także przygotowuje do egzaminów wstępnych na grafikę. Staram się by na zajęciach panowała swobodna i przyjazna atmosfera – aby czas spędzony przy sztalugach dawał wytchnienie od codziennych zmartwień. Sądzę, że każdy jest w stanie nauczyć się rysować – nie potrzebny jest do tego ani talent ani wena, a tylko chęć i praca. W trakcie zajęć uczę rysunku w usystematyzowany sposób, a zarazem wspieram osobiste preferencje i ekspresje. Oprócz tego regularnie opowiadam uczestnikom zajęć o aktualnych wystawach i trójmiejskich artystach, a także podsyłam inspiracje. Jestem przekonana, że mimo wszystkich lat praktyki i nauki, najwięcej nauczyłam się o rysunku i malarstwie właśnie w trakcie pracy i rozmów z uczestnikami zajęć w Akademii Talentów – mam nadzieję, że będziemy mieli okazję się od siebie uczyć.

Smiley
bottom of page